Jak si udržet stálé zaměstnání

Date:

V dnešní době spousta firem nemůže najít dostatečné množství zaměstnanců. Lépe řečeno, dostatečné množství kvalitních zaměstnanců, na které bude spolehnutí. Patříte také ke skupině zaměstnanců, kteří se řadí velmi často k „vyhledávačům práce“? Uchazeči o zaměstnání, kteří mění práci příliš často, byť ne z vlastního popudu, mají často stejné vlastnosti. Pokud se jim je podaří zlepšit nebo odstranit, bude se jim dařit lépe a v zaměstnání setrvají i po mnoho let.

Co dělat když není zaměstnavatel stále spokojen

Někteří zaměstnavatelé se zaměstnanci jednají narovinu a řeknou jim, z jakého důvodu s nimi rozvazují pracovní poměr. Bohužel spousta je jich takových, že pokud vás propouští ve zkušební době, ani neztrácí čas s vysvětlováním vám, proč se k rozvázání pracovního poměru rozhodli. Tento nemilý rozhovor jednoduše „vypustí“.

O práci často přicházíme proto, že jsme nedochvilní. Často meškáme, ať už jde o příchody do zaměstnání, nebo dobu, po kterou obědváme, svačíme, možná chodíme často kouřit…

Pouštíte si „pusu na špacír“? I to se může donést na patřičná místa a propustí vás. Ať už je to stěžování si na kde co na půdě firmy – recenze firem, nebo mimo pracovní dobu. Pokud se vám něco nelíbí, sdělte to nadřízenému, nepomlouvejte a nenadávejte, kudy chodíte. To stejné platí o nadmíru chytrých nováčcích. Ať se vám to líbí, nebo ne, nikdo nestojí o nováčky, kteří přijdou a chovají se tak, jakoby vše věděli lépe, než kdokoli ve firmě.

Práci vykonávejte pečlivě a dostatečně rychle. Jste velmi pečliví, ale pomalí? Anebo rychlí, ale děláte chyby. Ani jedno není úplně dobře. Chtělo by to najít „zlatý střed“.

Jestliže se vám opakovaně stává, že přicházíte o zaměstnání, ptejte se ve vlastním zájmu, co zaměstnavatelům vadí a pracujte na sobě. Dostatečný přehled o aktuálních pracovních pozicích a volných místech získáte v největším českém vyhledávači inzerce práce zdarma MyJobsi.cz.

Pokud vám něco nejde, ptejte se. V nejnutnějších případech se doma doučujte to, co nestihnete v zaměstnání zcela přesně pochytit. I když se praxí učí nejlépe, některé znalosti jednoduše musíte mít, aby mohla probíhat praxe.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Jak funguje pojištění schopnosti splácet půjčku?

Pokud zvažujete uzavření úvěrů, hodí se popřemýšlet o pojištění...

Srovnání parametrů PrivateVPN vs HotspotShield Free: V čem je která lepší?

Vyplatí se objednat Private VPN, nebo se spíše vyplatí...