Srovnání parametrů PrivateVPN vs HotspotShield Free: V čem je která lepší?

Date:

Vyplatí se objednat Private VPN, nebo se spíše vyplatí HotspotShield Free? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, spravedlivě je obodovali a výsledek je 7,2/10 – 6,8/10.

Rychlost downloadu a uploadu Private VPN : HotspotShield Free, která vítězí?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o PrivateVPN a HotSpot Shield Free VPN.

Stahování dat u první z VPN nám běželo rychlostí 42 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 85 Mb/s. PrivateVPN se ukázala o 43 Mb/s pomalejší než Hotspot Shield Free VPN.

Průměrný upload u PrivateVPN byl 52 Mb/s. Hotspot Shield Free VPN v průměru dosahovala 10 Mb/s. Je tak o 42 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 12 ms. Čas odezvy u HotSpot Shield Free VPN skript naměřil průměrných 140 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž PrivateVPN v porovnání byla o 128 ms lepší.

Bodové ohodnocení PrivateVPN – HotspotShield Free činí 5 /10 – 6/10.

Umí Private VPN odblokovat Netflix?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Private VPN tuto schopnost dokáže. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Hotspot Shield Free VPN cizojazyčný Netflix odblokovat neumí.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, HotSpot Shield Free VPN tuto dovednost obsahuje. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku obsahuje.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a síťové tunelování. Třeba Private VPN nabízí ochranu před DNS úniky a HotSpot Shield Free VPN např. zahrnuje white list.

Skóre v sekci funkce tak je 7 /10 vs. 6/10.

Jak je na tom PrivateVPN v šíři nabídky zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, PrivateVPN má v nabídce 150 serverů. V katalogu Hotspot Shield Free VPN je uvedeno 1 serverů. První z dvojice tak udává o 149 víc .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u HotSpot Shield Free VPN byl 1. Druhá z porovnávaných VPN má 62, čili o 61 víc. V tomto měření sil tedy vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Private VPN umí 6. Hotspot Shield Free VPN současně připojí 1 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlevnější VPN.

Jaké platformy zvládá Private VPN a které nabízí HotSpot Shield Free VPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, PrivateVPN má v nabídce platformu Android a připojí operační systém iOS. HotspotShield Free iPhony s iOS ochrání, přístroje s Androidem zvládne připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Private VPN má sídlo ve Švédsku. Provozovatel druhé VPN má kořeny v USA.

Aplikace Private VPN není k dispozici v českém jazyce, HotspotShield Free česky taky není.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla Private VPN bodového součtu 9/10, HotspotShield Free si vysloužila hodnocení 2/10.

Srovnání ceny Private VPN vs. HotspotShield Free

Hotspot Shield Free VPN lze objednat zdarma, druhou VPN si můžete objednat od 53 Kč měsíčně. Známka obou VPN za poměr ceny a funkcí je 7/10 pro první, respektive 10 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Pracovní portály – místo, kde si najde práci snad každý

Někdy lidé nejsou ve své aktuální práci zrovna spokojeni....

Jak funguje pojištění schopnosti splácet půjčku?

Pokud zvažujete uzavření úvěrů, hodí se popřemýšlet o pojištění...

Jak si udržet stálé zaměstnání

V dnešní době spousta firem nemůže najít dostatečné množství zaměstnanců....